تبلیغات
سپهر - مطالب آذر 1392
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

Wechat

این روزها همه جا سخن از wechat  است . اگرکسی موبایلی داشته  باشد که این نرم افزار را پشتیبانی کند به  راحتی می تواند وارد دنیایی بشود که دل کندن از آن آسان نیست. دنیایی به وسعت فیس بوک و حتی بیشتر. به نظر می رسد رشد سریعی که استفاده  از این نرم افزار به خود گرفته آن چنان جایگاهی برای خود دست و پا کرده که رقیب سرسختی شده است برای فیس بوک. شبکه اجتماعی فیس بوک اگر چه از محبوبیت زیادی بین کاربران برخوردار است اما محدودیتهایی را به ویژه در ایران دارد. از جمله آنکه کاربران عادی قادر به استفاده از آن نیستند و قطعا برای ورود به این شبکه بزرگ اجتماعی باید از دیوار بلند فیلترینگ عبور کنند. درحالی که استفاده ازwechat  نه تنها با چنین محدودیتی حد اقل تاکنون روبرو نیست بلکه به علت اینکه روی گوشی موبایل عرضه شده می تواند به عنوان یک تهدید بر ای فیس بوک به ویژ درکشور ما ایران  قلمداد شود. چرا که تنها کافیست اینترنت گوشی فعال باشد تا در هر نقطه و مکانی با فشردن چند کلید بتوان یک ارتباط جذاب و شیرین بر قرار کرد یا برای دوستان فایلهای متنی و تصویری و حتی ویدئو ارسال کرد، از احوال آنها با خبر شوید و متنهای ارسالی آنها را محبوب کنید. نظر دهید و ...

اما وی چت چیست ؟
این مسنجر که تحت نسخه های اندروید، سیمبین ، جاوا ، و... آن عرضه شده تقریبا با اکثر گوشی های هوشمند سازگاری دارد و می توان از آن برای ارتباط با دنیایی مجازی استفاده کرد. قابلیت های این برنامه همانند فیس بوک است و ضمن سهولت استفاده برای عموم کاربران تقریبا تمام نیازهای کاربر را برای هر نوع ارتباط بر طرف می سازد . ازجمله ارسال پیام متنی و صوتی ، عکس ، فیلم ،text که تقریباً آن  را به یک برنامه کامل تبدیل کرده است. همچنین به اشتراک گذاشتن متنها با دوستان و ارسال نظرات زیر متنهای ارسالی و محبوب (لایک) کردن متن های مورد علاقه ، ایجاد group chat ، محدود کردن دسترسیها ، block list، عمومی کردن کلیه ارسال ها از دیگر قابلیت های این برنامه می باشد.

شیوه های دوست یابی متفاوتی در این مسنجر وجود دارد که شما می توانید دوستانی را یافته و با آنها ارتباط دو سویه جذابی را بر قرار کنید.
هرچند این تکنولوژی مثل هر تکنولوژی دیگر می تواند آسیب هایی را در بر داشته باشد ولی اساساٌ هیچ تکنولوژی ای برای آسیب رساندن یا تخریب به وجود نمی آید.
محدودیتهای حاکم بر فضای جامعه ی ما که بر اساس نگرشهای فرهنگی ، دینی و همچنین باورها و هنجارهای مورد قبول مردم  و قوانین موضوعه برای نسل جوان وجود دارد ، باعث گردیده جوانان به شدت به ابن مسنجر روی آورده و اوقات خود را با آن سپری نمایند که صرف نظر از مزایای نسبی آن  می تواند یکی از آسیب های جدی  این برنامه به حساب آید.
بنابر این لازم است با برنامه ریزی صحیح و نه ایجاد محدودیت ضمن افزایش آگاهی جوانان از آسیب های احتمالی این نرم افزار ،ظرفیت های استفاده از چنین نرم افزار هایی را افزایش داد.


برای دانلود نرم افزار wechat اینجا را کلیک کنید.:: مرتبط با: عمومی , اجتماعی ,
:: برچسب‌ها: wechat , نرم افزار وی چت , اندروید , مسنجر وی چت ,
ن : حسین ادیبی
ت : یکشنبه 17 آذر 1392
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.